Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar (Peşinatsız Tamamına)

Konut kredisi almak isteyenler sadece peşinatı olmayanlar buraya! Artık ev alma hayalleriniz gerçek olacak. Bankalar tarafınca alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi verildiği bilinmektedir. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunarak konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evin Tamamına Yüzde Yüzüne Kredi Iyi mi Alınır?

Bankalar evlerin yüzde yüzüne konut kredisi vermezler. Bu kapsamda ev almak isteyenlerin cebinde %25′ i bulunması gerekir. Bankaların mortgage sistemlerinde uzun vadeli verilen kredilerde % 25 peşinat ödeme şartı bulunmaktadır. 100.000 TL değerinde bir evin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar konut kredisi veren bankalar geri kalan % 25’lik kısmına denk gelen 25.000 TL tutarını peşinat olarak talep etmektedir. Peşinat ödemeleri tüketiciye dosya harcaması ve aylık taksit tutarının düşük olması şeklinde avantajlar sağlamaktadır.

Peşinat bulmakta zorluk çeken tüketiciler bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmadan ilkin peşinat tutarını denkleştirmeye çalışacaktır. Birçok para bulma yöntemi bu aşamada kullanılır. Mevcut evlerini bankalara ipotek göstererek gerekseme kredisi alabilecekleri şeklinde aile içinden birisinin üstünden de gerekseme kredisi çekerek peşinat kısmını tamamlamak isteyeceklerdir. Otomobil sahipleri araçlarını satarak bankaya peşinatı tamamlamak isteyecektir. Bu para bulma  yöntemi ile uğraşmak istemeyen ve evin kıymetini tamamına konut kredisi almak isteyenler ise peşinatsız mortgage veren bankalardan kredi alabilirler.

Bankalar tarafından alınacak olan konutların tamamına kredi verilmektedir.

Bankalar tarafınca alınacak olan konutların tamamına kredi verilmektedir.

Evi İpotek Göstererek Peşinat Ödemeden Kredi Alma

Bankalar peşinatsız mortgage verirken ne olursa olsun sizden ya satın alınacak olan evi ya da mevcut evinizin ipotek edilmesini talep edecektir bazı bankalar da ikisini birden ipotek ettirerek peşinatsız evin % 100’üne mortgage vermektedir.

Peşinatsız Kredi Almanın Avantajları Nedir?

Peşinatsız kredi alırsanız bazı durumlarda avantaj bazı durumlarda dezavantaj elde etmiş olacaksınız. Örneğin peşinatsız ev kredisinde dosya harcaması, ek harcamalar ve ekspertiz tutarı artış gösterir ve vadeye yayıldığından daha oldukça harcama ödersiniz. İhtiyaç kredisi alarak peşinatsız kredi alırsanız aylık taksit ödemeleriniz gerekseme kredisi ödemeleri ile birleşerek taksit ödemeleriniz artış gösterir.

Bazı bankaların ek faiz oranı ve ek dosya harcaması uygulamalarına denk gelebilirsiniz. Peşinatsız kredinin avantajları ise sözgelişi daha kısa süre içinde taşınmazlarınızı yatırıma dönüştürebilir, yazlık yada tarla, arsa şeklinde taşınmazlarınızı ipotek göstererek yaşadığınız yerden konut alabilirsiniz. Mortgage kredisi için lüzumlu olan peşinatı biriktirene kadar kira ödemelerinizi yapmanıza gerek kalmaz ve özgür meslek sahibi iseniz yüksek bir miktar vergi pozitif yanları elde edebilirsiniz.

%100 Güvence Mortgage Kredisi Veriyor.

%100 Mortgage veren Güvence bankası bu aşamada sizin ilk tercihiniz olabilir. Bankanın tüketicilere sunmuş olduğu % 100 mortgage ile satın alınacak olan ve hali hazırdaki evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan durağan(durgun) faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Tamamen krediyi alacak kişinin tercihine kalmış olan bu mortgage sistemi ile uzun solukta düşük faiz oranları ile ev sahibi olmanız için destek olmaktadır. Bilgileri ve kredi hesaplamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

konut-kredisi2

Güvence Bankası peşinatsız ev kredisi veren bankalardan bir tanesidir.

Finansbank Peşinatsız Evin Tamamına Kredi

Finansbankası da bir öteki evin tamamına kredi veren banka olarak karşımıza çıkıyor. Finansbank satın alınacak ola evin ekspertiz değerinin % 100 üne  alınacak olan ipotek ettirilmesi şartı ile finansman desteği sağlıyor. Finansbankasının bu % 100 mortgage sisteminin tüm detaylarını öğrenmek ve kredi hesaplaması yapmak için burayı inceleyebilirsiniz.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank yeni evlenenler, peşinat ödemesi yapmak istemeyenler ve yeni çalışmaya başlayanlara hususi alınacak evin değerinin tamamına kredi vermektedir. % 100 evin tamamına kredi alabilmek için gene öteki bankalarda olduğun şeklinde ipotek göstermeniz gereklidir. Bunun için ya satın alınacak olan evi ya da hali hazırda bir eviniz var ise onu ipotek kabul ederek evin değerinin tamamına mortgage alarak ev sahibi olabilirsiniz. Akbank %100 mortgage ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

20 Yıl 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar yardımıyla yurttaş, kira öder şeklinde ev sahibi olacak. Ayrıntıları bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız evin değerinin yüzde yüzüne kredi almak isteyenler bu bankaların mortgage kredilerini değerlendirebilirler. Bankalar haricinde peşinatsız ev kredisi veren kuruluşlara saygınlık etmeyiniz. Peşinat ödemesi yasal olarak bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafınca uygulamaya konulduğundan bankalar ne olursa olsun peşinat ödemesini talep edecekler, peşinatsız ödemek istemeyen tüketicilerden de ipotek göstermelerini isteyeceklerdir. Peşinatsız ev kredisi anlatıldığı şeklinde bir taşınmazın ipoteği gösterilmeden verilmemektedir.

akbank-peşinatsız-mortgage

Akbank peşinatsız mortgage

Yapı Kredi Alacağınız Evin Yüzde 100′ üne Mortgage

Bankalar genel anlamda konut alımlarında hesaplanan ekspertiz değerinin genel anlamda yüzde 80′ ine kadar kredi verirler. Kalan yüzde 20′ lik kısım için ise peşinatızın olması gerekmektedir. Sadece bazı bankalar peşinatı olmayan müşterilerinin mağdur olmasını engellemek amacı ile, evi ipotek ettirmek kaydı ile yüzde 100′ üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’ na kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki evrakları vermeniz gerekiyor;

  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Almayı planladığınız evin tapusu
  • İkametgah belgesi ya da kredi çekmek isteyen şahsın adına düzenlenmiş olan faturadır.

QNB Finansbank ve Denizbank tarafınca verilen peşinatsız kredilere de başvurabilirsiniz.

Peşinatınız yoksa üzülmeyin. Bu bankaların kampanyaları 2020 senesinde da devam edecek. Almak istediğiniz konutun tamına kredi çekmek için bankaların talep etmiş olduğu evraklar ile size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ek olarak Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca başlatılan 0,98 faizli kredilere müracaat yapabilirsiniz.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>