Ziraat Bankası 2019 Seçim Parası Sorgulama (Sandık Ücretleri)

Seçimler tamamlandı ve Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi yapılmayacak. Seçim Sandık paraları ne vakit ödenecek adlı haberimizde seçimlerde vazife alan parti görevlileri ve müşahitler paralarını alacağı tarih belirtilmektedir.

Sandık Ücretleri Ne Vakit Ödenecek?

Eğer %50’den fazla oy alan olmasaydı, seçimler 2. tura kalacaktı. Anayasa’ya bakılırsa seçimlerin ikinci tura kalması durumunda seçimi izleyen ikinci pazar günü seçim yapılacağı belirtiliyor. Eğer 24 Haziranda seçimler sonucunda %50+1 oy oranı sağlanamasaydı en fazla oyu alan 2 aday ikinci turda seçimlere katılacaktı. Bu adaylar içinde en fazlaca oyu alan aday Cumhurbaşkanı olacaktı. Her iki seçim için sandık başlangıcında Sandık başkanı, işyar üye ve parti müşahitleri vazife yapmış olduğu şeklinde bu kişiler Yüksek seçim kuruluna bağlı olan seçim müdürlükleri tarafınca belirlenecekti. Sadece seçimler ilk turda tamamlandı ve 2. tura gerek kalmadı.

İlk tur seçimlerinde Başkan, işyar üye, parti görevlisi ve öteki görevlilerin ne kadar ücret alacağını Seçim ücretleri ne zaman ödenecek adlı haberimizde ayrıntıları ile beraber anlatmıştık. Seçimlerin 2. tura kalması durumunda görevlilerin şu esaslara bakılırsa belirleneceğinden bahsediliyor.

Seçimler sonlanmış oldu ve 2. tur yapılmasına gerek kalmadı. Türkiye’nin ilk başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN oldu.

Cumhurbaşkanı Adayları Kimler di?

Cumhurbaşkanlığı oy pusulası

  • Seçimleri Kazanan Ak Parti ve MHP adına ittifak olarak Recep Tayyip ERDOĞAN,
  • CHP Adına Muharrem İNCE
  • İyi parti Meral Akşener,
  • HDP tutuklu Selahattin DEMİRTAŞ,
  • Mutluluk Partisi Temel Karamollaoğlu,
  • Vatan partisi adına Doğu Perinçek


Sandık Ücretleri Ne Kadar?

Seçimlerde vazife alan memurların, ikinci tur olması halinde gene sandık başlangıcında olacağı, tekrardan bir görevlendirme yapılacağı tahmin ediliyordu. Sadece ikinci tura gerek kalmadığından ilk tur ücretleri seçimlerin derhal sonrasında ödenmesi umut ediliyor.

Eğer bu seçimde parti görevlisi olmak isterseniz, Müşahit nasıl olunur bağlantısına tıklayarak iyi mi sandık görevlisi olabileceğiniz ile ilgili informasyon sahibi olabilirsiniz.

Sandık Ücretleri Ne Kadar Ödenecek?

İlk turda başkanlara, işyar üyelere YSK tarafınca 1 günlük eğitim verilmekte idi. Bu eğitimde seçimlerin 2. tura kalması durumunda yapılması gerekenlerden bahsedilmiş olduğu öğrenilmişti. Sadece buna gerek kalmadı ve başkan, işyar üye, gözlemci üyeler ve öteki görevliler 24 Haziran Pazar günü görevlerinin karşılığını alacaklar.

sandık ücretleri nasıl yatırılır

Sandık Görevlisi Başvurusu Parti Müşahidi Seçim Ücretleri

Sandık Görevlisi Ücretleri Ne Vakit Ödenecek?

Ödemeler Ziraat Bankasından yapılacak.  Yurttaşlarımız bankadan hesaplarını alabilmek için kimlik belgeleri ile beraber vazife almış olduğu bölgede bulunan Ziraat Bankası şubesine başvurmaları gerekiyor. Ödeme tarihleri, ne vakit yapılacağı ve öteki tüm bilgiler sadece Ziraat Bankası şubelerinden şahsen yapılabilir.

Eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız ve paraya ihtiyacınız var ise Senetle Para Veren Yerler yardımıyla nakit bulabilirsiniz.


About admin

Check Also

Seçimlerden Sonra Konut Kredisi Faizleri Düşer Mi?

Düğün sezonunun başlaması ile emlak satışları hız kesmeden devam ediyor. İnsanlar konut kredisi çekerek kira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>