Ziraat Bankası 2020 Traktör Kredisi 72 Ay Hesaplama

Devlet köye yaşayan, köye dönüş yapmak isteyen ve traktör almak isteyenlere daima destek sağlamaya devam ediyor. 2020 senesinde traktör hibesi adı altında bir paket açıklanmadı sadece, Ziraat Bankası Traktör Kredisi destekleri devam ediyor. Kamu bankası olan Ziraat; çiftçilere öteki bankalara oranlar daha uygun vade ve faiz koşulları ile kredi veriliyor. Bankaya ilişik faiz hesaplaması ve faiz oranları haberimizde yer verilmiştir. Bunun haricinde, koç finans, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, TEB benzer biçimde bankalar da 72 Ay vadeli finansman sağlamaktadırlar.  Uygun dosya harcaması ve faiz oranları derhal başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Mekanizasyon alanında verilen kaz ayak, pulluk, mibzer, ilaç makinesi, balya makinesi, saman makinesi, römork, kepçe, sap parçalama makinesi benzer biçimde gereçleri de satın almanız mümkündür.

Traktör Kredileri 72 Aya Çıkarıldı

Traktör kredisi veren bankalar içinde en uygun krediyi Ziraat vermektedir. Ziraat bankası en uygun kredi ve faiz koşulları ile çiftçilere kredi desteği vermeye devam ediyor. Banka değişken ve durağan(durgun) olmak suretiyle 2 değişik kredi paketi ile karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası traktör kredisi  Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Gözlem ve Denetimlerle İlgili Ziraat ve Köyişleri Bakanlığından piyasaya sürülen 2000/37 sayılı tebliğname ile veriliyor. Bu tebliğname Tarımsal mücadelede kullanılan alet ve makineler hariç, kredili satışı istenilen tarımsal mekanizasyon araçlarının gözlem ve denetimleri ile ilgili esasları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Tebliğname gereğince, banka tarafınca deneyi meydana getirilen 2. el ve 0 km. traktörlere kredi veriliyor.

Bununla beraber TKK ile Ziraat Bankasının verdiği faiz indirimli kredilerde ise,

 • 75 bin liraya kadar %50 faiz indirimi,
 • 75 bin liradan 250 bin liraya kadar %25 faiz indirimi uygulanıyor.
 • Genç ziraatçi, 300 koyun vb projelerde ise traktör alımına bağışlama yada sıfır faizli kredi imkanı bulunmuyor.
Ziraat Bankası 72 ay vadeli traktör kredisi veriyor.

Ziraat Bankası 72 ay vadeli traktör kredisi veriyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Hesaplama 2020 Faizleri

Ziraat Bankası traktör kredisi faiz oranı bu yıl için öğrenildiğine bakılırsa senelik %6’dır. Faiz oranları değişmez ise yüzde 6 oranı ile Ziraat Bankasından kredi alabilirsiniz. Banka bu krediyi yatırım kredisi amacıyla vermektedir. Bu faiz oranı da aylık %5 oranına gelmektedir. Örnek olmak kaydıyla aşağıda hesaplama yapılmıştır. %0.50  faiz oranı ile 36 ay taksitli kredi kullanmanız durumunda aylık ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ 1,550 TL. civarında olacaktır. 55-56 bin lira civarında olacaktır. Detaylı data için banka şubelerine başvurabilirsiniz.

 • Eğer alacağınız model 75 bin liranın altında ise, yada 75 bin liradan azca paraya ihtiyacınız var ise, %50 indirimli ,
 • 75.000-250.000 TL. içinde ise yüzde yirmibeş indirimden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Durağan(durgun) Faizli Traktör Kredisi

T.C. Ziraat Bankası yeni ve kullanılmamış traktörler için, Bankanın anlaşmalı bulunmuş olduğu firmalar ve bu firmaların bayilerinde satılmakta olan sıfır km. ve kullanılmamış traktörler için senelik %6 faiz oranı ile kredi veriyor. Kredi geri ödemesi yılda bir kere, altı ayda bir ve üç ayda bir ödenebiliyor. Traktör için verilmekte olan azami kredi miktarı ise traktöre ilişik satmaca tutarının %75 i oranında verilebiliyor. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin traktörün bedelinin %25 i kadar peşinatı olması gerekiyor. Peşinatı olmayanlar ise, Ziraat Bankasından çiftçilere hususi gerekseme kredilerine müracaat yapabiliyor.

 • İsterseniz Halkbank traktör kredisi ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. hesaplama işlemi yaparak, aylık ödeyeceğiniz faiz oranını tespit edebilirsiniz.
 • Eskiyen traktörünüzü yeni bir traktör kredisi verilen modeller ile değiştirebilirsiniz.
 • Devlet destekli traktör kredisi şuan yalnız Ziraat Bankası ve TKK aracılığı ile veriliyor. Kırsal kalkınma kurumunca IPARD projesi dahilinde, traktör kredisi ve hibesi verilmiyor.


Ziraat Bankası, TKK İşbirliği ile Devlet Traktör Alımına Finansman Sağlamaktadır!

T.C. Ziraat Bankası Tarafınca Verilen Traktör Kredisi ve Şartları

Bu kredi de, durağan(durgun) faizli de olduğu benzer biçimde yeni ve kullanılmamış traktörlere 3-6 ve 12 ay vadelerle traktör fiyatının %75′ i oranında verilebiliyor. Faiz oranları bankanın belirleyeceği oranlarda senelik ve aylık düzeyde değişebiliyor.

Ziraat Bankası 2. El Traktör Kredisi Iyi mi Alınır?

Ziraat bankası ikinci el traktörler için senelik %6 faiz oranı ile kredi veriyor. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim husus ise traktörün 5 yaşından minik olması gerekiyor. Burada kredi miktarı kasko bedeline bakılırsa hesaplanıyor ve kredi %75 oranına kadar verilebiliyor. üç ayda bir, 6 ayda bir ve yılda bir kez kredi ödenebiliyor. Toplam kredi süresi ise talepte bulunan çiftçinin durumuna bakılırsa veriliyor. Tarımsal mekanizasyon ve ziraat aletleri kredisi çekmek Tarla yada bahçe tapuları, çks ve ziraatçi belgesi, teminatlar ve işletme ise 3 senelik bilanço ve nüfus cüzdanı istenmektedir.

 1. Ziraat Bankası 2020 yıllarında yatırım süreci için %25 faiz indirimli kredi veriyor.

Ziraat Bankası traktör kredisi başvurusu yapabilir ve uygun faiz oranları ile kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Tarımsal Mekanizasyon Kredisi Hangi Alanlarda Veriliyor?

Sitemiz üstünden Devlet destekli en uygun kredilere, Traktör ve tarımsal mekanizasyon kredisi veren bankalara başvurabilirsiniz. Arıcılık makine ve ekipmanı ile Çapa makinesi, Balya makinesi,  Biçer bağlar, Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti, Davet biçme makinesi, Fındık toplama makinesi, Diskli tırmık, Kaz ayağı, 5 li pulluk, Mibzer, motorlu tırpan,Bahçe traktörü, traktör römorku  alımında kullanılabilecektir. Eğer 10 dönümlük bir buğday tarlası için 100 bin liralık traktör kredisi çekmenizin ölü bir yatırım bulunduğunu, sadece 3.000 dönüm arazi ekerken, 80 model traktörler tarla sürmeye çalışmanızın ise, gereksiz iş gücüne yol açacağını finansdestegi.com olarak belirtir, çiftçimize yatırımları ve emek harcamaları için başarılar diler, saygılarımızı sunarız. Traktör modelleri, faiz oranları, güncel şartlar bankanın web sitesinden öğrenilebilir.

Traktör Alırken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

İlk olarak hangi arazide kullanacağınıza karar vermelisiniz. Mesela 2 traktörünüz var ise, birini minik işlerde ötekini büyük işlerde kullanmak maliyeti arttıracaktır. İster 10 dönüm, ister 20 bin dönüm tarlanız olsun, Alacağınız traktör ihtiyacınız olan şeyi tam olarak karşılamalıdır. Gereğinden fazla kuvvetli bir traktör alırsanız, bu kez yan ekipmanlarını da ekstradan satın almanız gerekecektir. Bunlar traktörün fiyatı benzer biçimde oldukça pahalıdır. Alacağınız makinenin kuyruk mili, hidrolik sistemi, kabin özellikleri, manevra kabiliyeti, güç aktarımı fazlaca önemlidir. Bu özellikleri güç altında iken kontrol etmeniz yarar elde edecektir. 70-90 hp. gücünde bir traktörün yakıtı ile 130 hp. gücündeki bir makinenin yaktığı mazot aynı olmayacaktır.

Traktör Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Traktör Alırken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

En İyi Traktör Markası Hangisi?

Taraflı bir yorum yaptığımız düşünülmemesi açısından bu işi en iyi bilen kullanıcılara sorduk ve aldığımız yorumlar şöyleki oldu;

 • Türk malı olarak uzel, yabancı derseniz de, MF bulunduğunu düşünüyorum.
 • Massey yada newholland bence,
 • Tümo, same, erkunt,
 • Bizim buralarda en meşhuru john dere markasıdır.
 • 100 beygir case,
 • Ben en iyisinin NH ve MF bulunduğunu biliyorum.
 • Dünya genelinde bence Class yada Fendt birinci gelir.
 • Türkiye şartlarında en kaliteli yerli marka Erkunt,
 • Göze hitap açısından en güzeli Uzal,
 • Piyasada ikinci eli en fazlaca para eden NH,
 • Yakıt açısından minimum yakan traktör Başak,
 • Fiyat ve performans açısından değerlendirirseniz de Tümosan denebilir.

2020 senesinde traktör kredisinden yararlanmak isteyen yurttaşlarımız Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca verilen kredilere müracaat yapabilir. Bu kredilerden yararlanabilmeniz için ikinci el traktör alımlarında 8 yaş sınırını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. TKDK tarafınca 2020 yılı için verilmesi planlanan herhangi bir traktör desteği ise bulunmuyor.


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>