Ziraat Bankası Bayram İkramiyesi KESİN TARİHLER (KORONAVİRÜS)

Emeklilere 1000′ er TL ikramiye ödenecek. Buna nazaran T.C. Ziraat Bankasından maaş alan emeklilerin ikramiyeleri 1.000 TL. ödenecek ve maaş günleri tahsis numaralarının son hanesine nazaran ödenecek. Bağ-kur ve emekli sandığına dahil olan emeklilerimizin ikramiyeleri de aşağıda belirtilen esaslara nazaran ödenecek.  Bayram öncesinde emeklilerimize ikramiye ödenmesi bayram alışverişlerine büyük seviyede katkıda bulunacak.

Emekli İkramiyesi Ne Vakit Verilecek?

Hükumet tarafınca emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi ile ilgili bir müjde verildi. Bu müjde yardımıyla 13 milyondan fazla vatandaşın yüzü güldü. İşin güzel yanı ise bu uygulama yalnız bir kez değil, her bayram verilecek. Dolasıyla hem Ramazan bayramında hemde Kurban bayramında emekliler 1.000 TL. ikramiye alacaklar. Bu ödemeler emeklilerimizin maaş aldıkları bankalar tarafınca yapılacak. Ödemeler kişilerin maaş takvimlerine nazaran değişim gösterse de hangi tarihte hesaplara yatırılacağı finansdestegi.com platformumuzda yer almıştır.

E-devlet üstünden https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi adresinden 4a emekli aylığı sorgulaması yapabilirsiniz.

Koronavirüsle savaşım çerçevesinde hayata geçirilecek tedbirler kapsamında emekli ikramiyelerinin ödeme tarihleri öne çekildi. Zehra Zümrüt Selçuk Emekli ikramiyeleri Ramazan bayramı öncesinden daha ilkin bir tarihte Mart sonuna gelmeden, en geç Nisan ayının başlangıcında yardımların ulaştırılacağını bildirdi.

Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK Emekli İkramiyeleri Ödeme Tarihleri

Tüm Ziraat Bankası şubelerince yatırılan emekli ikramiyeleri ATM cihazlarından çekilebileceği şeklinde mesai saatleri içinde tüm şubelerden numara almak kaydıyla gişelerden de ödenebilecek. Ödeme takviminde yer almakta olan gün mesai saatlerinde yurttaşlarımız bankalardan sıra alabilecek ve bu sıra dahilinde paralarını çekebilecekler. ATM cihazlarından ise ödeme günü olması kaydıyla istedikleri bir ileri tarihte çekebilecekler. Bu tarihin belirlenmesinde ölçek ile EMEKLİ TAHSİS NUMARANIZIN EN SON HANESİ’dir.

Ziraat Bankasından maaş alan esnaf ve işgören emeklileri ister kendi bankalarına, isterlerse öteki Ziraat şubelerine müracaat yaparak ikramiyelerini alabilirler.

SGK’dan emekli olanlar ise duyurulan tarihlerde 1.000 lira emekli ikramiyelerini Ziraat şubelerinden çekebilirler.

Ziraat bankasından ikramiye alacak emekliler 1000 TL Emekli ikramiyelerine Nisan ayında  kavuşacak.

Emekli Maaşları Bayramdan Ilkin Ödenecek!

Ziraat Bankasından maaş alan esnaf, emekli ve Ssk’lı yurttaşlarımız ise Ramazan bayramı öncesi maaşlarını gene emeklilik tahsis numaralarına nazaran alacaklar. Aşağıda yer almakta olan listede bulunan emekli tahsis numaranızın son hanesini bularak maaş alacağınız zamanı görüntüleyebilirsiniz.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde emekli ikramiyelerin ödeme tarihleri belli oldu. Zehra Zümrüt Selçuk Emekli ikramiyeleri Ramazan bayramı öncesinden daha ilkin bir tarihte mart sonuna gelmeden, en geç nisan ayının başlangıcında yardımların ulaştırılacağını bildirdi.

Emekli Maaş Ödeme Günleri İçin Tarihler

Ziraat bankasından emekli maaşlarını alacak olan emekli SSK ve BAĞ-KUR’ lu yurttaşlarımız için ödeme takvimi ” TAHSİS NUMARASININ ” gene son numarasına nazaran oluşturulmuştur. Buna nazaran bu kurumlardan emekli olan yurttaşlarımız için ödenecek maaş ödemeleri için tarihler Nisan ayı başlangıcında başlıyor.

Çalışanlara Bayram İkramiyesi Verilecek mi?

Bayram ikramiyesi yalnız Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde Toplumsal Sigortalar, Bağkur ve Emekli sandığından emekli olan vatandaşlarımızı kapsamaktadır.

Kurban bayramında yada bu tarihlerde öteki çalışanlara emekli maaşı yada ikramiye ödenmesi söz mevzusu olabilme ihtimali olsa da şuan için bu şekilde bir durum söz mevzusu değildir.

Bayram Öncesinde Ziraat Emeklinin Artısı Kredi Paketi Veriyor

Ziraat Bankasından maaş alan tüm emekliler emeklinin artısı kredisi yardımıyla tüm bayram gereksinimlerini karşılayabilir. Vatandaşımıza hem promosyon ödemesi, hem bayram ikramiyesi veren Ziraat, şimdide en uygun faiz oranları ile finansman sağlıyor. Üstelik maaşını Ziraat Bankasından alıyor olması sebebiyle de vatandaşımızdan 100 TL. tutarında dosya harcaması eğitim ediliyor.

Halk bankasından maaş alanlar Halk Bankası Emeklilik İkramiyesi Ödeme Tarihleri isminde haberimizi okuyabilirler.

Ziraat bankası emeklinin artısı kredi faiz oranları

Gene ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızda konut finansmanı imkanlarından yararlanabilmekteler.

Korona virüsü tedbirleri kapsamında konut kredilerinde % 80 kredilendirme limiti % 90 a çıkarılırken asgrai peşinat ödemesi de % 10′ a düşürüldü.

Bayram öncesinde 10 yıl vadeli 100 bin TL. konut kredisi çeken emekli yurttaş, Ziraat Bankasına her ay 1.393,40 TL. taksit ödemesi gerekiyor. Bu finansmanda 10 yıl vadede %0,94 oranında faiz uygulanırken emekliden 500 TL. dosya harcaması eğitim ediliyor. Ziraat Emekli Kredisi linkini inceleyerek taksit tutarları ve geri ödeme planını görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgiler geçerli olduğu tarihteki faizlerden hesaplanmış olup, aslolan ve en doğru data Ziraat Bankası web sitesinden ve şubelerinden öğrenilebilir. 

2020 senesinde da Ramazan ve Kurban Bayramlarında olmak suretiyle emeklilerimize ikramiye verilmeye devam edecektir. Emekli ikramiyeleri 1000 TL tutarında olup, öteki maaş sahipleri hisseleri oranında ikramiye alacaktır.


About admin

Check Also

Koronavirüsü Faizsiz Kredi ve Hibe Verilecek mi?

Korona virüs önlemleri her geçen gün artıyor. Bakanlık tarafınca devletimizde 81 ilde Koronavirüs Tedbirleri genelgesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>