Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama (35 Bin TL.)

Türkiye’ de 3 milyonun üstünde bedelli bekleyen gencimiz var. Türkiye Büyük Millet Meclisi dilekçe komisyonuna verilen dilekçeler de bedelli askerliğin bir gereklilik bulunduğunu kanıtlar özellikte. Orduda ustalaşma çabaları ise hızla devam ediyor. Bedelli askerlik 2020 yılının ilk altı ayı için ödeyeceği ücret ilk 6 ay için 35 bin 54 lira 64 kuruş oldu. İkinci 6 ayın bedeli 1 Temmuz-31 Aralık 2020 için geçerli bedelli askerlik tutarı ondan sonra açıklanacak. Yurtdışında yaşayan türk vatandaşlarının bedelli tutarı ise 5.261,09 euro yada karşılığı yabancı ülke parası olarak belirlendi. Detaylar haberimizde.

Bedelli Askerlik Başvurusu

Bedelli Askerlik başvurusu e- devlet üstünden kolayca yapılabilmektedir. Sadece şahsen askerlik şubelerine yapılacak olan başvurular da kabul edilmektedir. Yurt dışındaki yurttaşlarımızın başvuruları ise konsolosluk binalarında yapılabilir. Askerlik şubesine giden ya da e-devlet kapısından giriş yapanlara ödemeleri ihtiyaç duyulan meblağ bilgisi ve ödeme yapılacak IBAN numaraları verilir. Bu bilgilerin yer almış olduğu belge ile şahıslar banka şubelerine giderek verilen hesaplara ödeme gerçekleştirirler. Ödeme yapıldığını kanıtlayan belge ile beraber bir aslolan, toplam olarak 3 nüsha müracaat meydana getirilen şubeye teslim edilir. Bu şekilde müracaat tamamlanmış olur.

bedelli askerlik

Bedelli askerlik şartları netleşmeye başladı.

Bedelli askerlik ödemeleri peşin gerçekleştirilir. Bu sebeple bankalar da bedelli askerlik kredileri ile ilgili düzenleme halletmeye başladılar. Zamanı geçen ödemeler var ise şahıs bedelli kapsamı haricinde tutulur ve yararlandırılmaz. Bazı durumlarda ise ödeme yapılmaz ya da meydana getirilen ödeme kabul edilmez.Bu durumlar;

  • Bedelli askerlikten faydalanan kişinin sonradan şartları taşımadığının anlaşılması
  • Kişinin ödeme yapmaktan vazgeçmesi durumu
  • Ödeme süresinin geçmesi şeklinde durumlardır. Ödemelerini geri almak isteyen kişilerin müracaatları ise gene askerlik şubelerinde dilekçe yolu ile alınır. Geri alabilmek için tanınan müracaat süresi 6 aydır. Bu sürenin geçmesi durumunda taraflara ödeme yapılmaz. Bu dilekçeler 90 günlük süre zarfından incelenir. İnceleme sonrasında eğer pozitif karar verilirse kişilerin tüm dosyaları bakanlığa iletilir ve artık muhatap olarak askerlik şubesi değil bakanlık ile bağlantı kurulur. Bakanlık bu tutarı 1 ay içinde kişinin hesabına yatırır. En uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bedelli Düzenlemesi Bilgileri

Meydana getirilen izahat neticesinde bedelli askerlik için detayların belli olmaya başladığından söz etmiştik. Bedelli askerlik başvurusunu 31 Aralık 1995 öncesinde doğan kişiler yapabilecek. Bedelin ise 35 bin TL olacağından söz ediliyor. Dilekçe komisyonuna verilen dilekçelerdeki yaş durumu göz önünde bulundurularak 25 yaşta karar kılındı. Geçtiğimiz yıllarda çıkan bedelli askerliğin kapsamı alanı 28 yaştı. Fakat 25 yaşındaki gençler bedelliden faydalanabilecek. Ek olarak hizmet süresinin 21 gün olması planlanıyor. Meclise giden yasa  Plan ve Bütçe Komisyonu tarafınca kabul edildikten sonrasında başvuruların alınmaya başladı.

Ziraat Bankası

Genel anlamda banka bedelli için gerekseme kredisi vermektedir. Bu yıl hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı. Genel olarak bankanın kredi çekmek için bazı şartları var. Ilk olarak kredi çekmek isteyen kişinin sicili temiz olmalı ve kredi notu düşük olmamalıdır. Bu şekilde bir durum olduğunda banka tarafınca kredi talebiniz negatif olarak karşılanacaktır. Kara listede olanlar için belli dönemlerde af çıkma durumu söz mevzusu oluyor. Fakat bankalar bir çok vakit aftan yararlanan kişilere dahi kredi verirken çekimser davranabiliyor. Kredi talebinde bulunduğunuzda Ziraat Bankası’ nın ilk yapacağı işlem şahısların kredi notunu sorgulamak oluyor. 1300 ve üstü kredi notuna kredi veriliyor. Bu notun altında kişiler kati olarak krediden yararlandırılmıyor. Ek olarak kredi notunuzun pozitif olması durumunda banka sizden gelir belgesi talebinde bulunuyor. Doğrusu Ziraat Bankası’ ndan kredi çekebilmek için kredi not averajınız ve gelirinizi gösteren belge kafi oluyor.

Belirtmekte yarar var ki en uygun faiz oranı ile bedelli askerlik kredisi veren banka Ziraat Bankası olduğu söylenmektedir. Banka tarafınca müşterilerine sunulan (ŞUAN İÇİN) faiz oranı % 1,05′ dir. Ziraat Bankası 60 ay vadeli olarak istediğiniz tutarda kredi vermektedir. Başvuruda bulunmak için tıklayınız. 

Ziraat Bankası krediye yaşam sigortası da yapmaktadır. Ek olarak lüzumlu görüldüğü durumlarda kefil ya da güvence isteme durumu söz mevzusu olabilir. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi bilgileri için tıklayınız.

dekont

Ödeme yapıldığında banka size bir dekont verecektir.

Müracaat için lüzumlu belgeler;

  • Müracaat formu
  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir durumunu gösteren belge ile Ziraat Bankası şubelerine başvurmak kafi olmaktadır.

Faiz Hesaplama

  • Ziraat Bankası’ndan 1,05 faiz oranlı 12 ay vadeli 35 bin TL kredi çekmek isteyen birinin geri ödeme yapacağı meblağ 37.932,28 TL‘ dir. 945 TL faiz ödemesi yapılır. Ek olarak aylık taksit miktarı ise 3.161,02 TL‘ dir.
  • Ziraat Bankası’ndan 1,05 faiz oranlı  24 ay vadeli 35 bin TL kredi çekmek isteyen birinin geri ödeme yapacağı meblağ 40.776,69 TL‘ dir. 78 TL fazladan harcamalar için talep edilir. Aylık taksit miktarı ise 1.699,03 TL‘ dir.
  • Ziraat Bankası’ndan 1,05 faiz oranlı 36 ay vadeli 35 bin TL kredi çekmek isteyen birinin geri ödeme yapacağı meblağ  43.752,39 TL’ dir. 2.810  TL faiz ödemesi yapılır. Aylık taksit tutarı ise 1.215,34 TL‘ dir.
  • Ziraat Bankasından 1,05 faiz oranlı 48 ay vadeli 35 bin TL kredi çekmek isteyen birinin geri ödeme yapacağı meblağ 46.857,91 TL’ dir. 3.800 TL faiz ödemesi yapılır. Aylık taksit tutarı ise 976,21 TL‘ dir.

Bu tutarlar hesaplanırken faiz oranı 1,05 olarak baz alınmıştır. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi kampanya süresi dolmuştur. 2020 senesinde bedelli askerlik banka tarafınca verilen kredi etken olacaktır.

Başvuruda bulunmanız durumunda, talebiniz değerlendirilecek ve kredi notunuz ve siciliniz incelenerek size pozitif ya da negatif dönüş yapılacaktır. En net bilgiyi ve güncel faiz oranlarını banka şubesinden öğrenmelisiniz.

2020 senesinde askerlik ile ilgili yeni bir düzenlemenin başlamış olacağı konuşuluyor. Askerliğin mecburi olarak 3 ay olacağı ve toplamda 6 ay olacağı, kalan 6 aylık süreden ise bir karşılık karşılığında muaf olunacağı şeklinde söylemler bulunmakta. Mevzu ile ilgili net bir izahat vardığında sizlere informasyon vermeye devam edeceğiz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>