Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor!

Kuşkusuz Türkiye’de en düşük faiz oranlarını tüketicilere elde eden banka 2020 senesinde da Ziraat Bankasıdır. Hele birde emekli iseniz Ziraat bankasından oldukca daha düşük faiz oranları ile 5 yıl doğrusu 60 ay vadeli kredi ihtiyacınız olan şeyi sağlaya bilirsiniz. Banka emeklilere yönelik yapmış olduğu emek verme kapsamında tam 4 kredi paketi ile hem konut hemde gerekseme kredisi sağlamaktadır. 60.000 liraya kadar bireysel, 500.000 liraya kadar konut kredisi alabilmeniz bazı küçük şartları sağlamanız yeterlidir. Lüzumlu evraklar temin edilmiş olduğu taktirde, kredi yaş sınırı kapsamında da bulunduğunuz süre size yönelik oluşturulan kampanya fırsatlarından istifade edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emeklilere Kampanya Müjdesi

Ziraat emekli kredisi çok avantajlı

Ziraat emekli kredisi oldukca avantajlı

Özellik ile emekli maaşlarını Ziraat ‘ten alanlara yönelik banka oldukca cazip imkanlar ile kredi olanakları sağlamaktadır. Bu olanaklar,

 • Bireysel gereksinimler için kredi
 • Konut alımları için sağlanan kredi paketleridir.

Bankanın oluşturmuş olduğu bu 2 kredi paketinde faiz oranları mevcut faiz oranlarına nazaran emeklilere minimum %0,10 daha düşük olanaklarda verilmektedir. Özellik ile konut alımları için oluşturulan 3 kredi paketinde emeklilerin maaşlarına nazaran 500.000 liraya kadar kredi finanse edilmektedir. Devletimizin emeklilere TOKİ fırsatlarından sonrasında kredi faiz oranlarına da katkısı asla şüphesiz Ziraat bankasın ‘da hissedilir boyuttadır.!

Ziraat Bankasından Emekli Kredisi Faiz Oranı

Ziraat bankası bireysel gerekseme kredisi faiz oranları %1.05 civarlarında iken Ziraat bankası ”EMEKLİNİN ARTISI KREDİ” paketinde bu oran bir tek %0.98 oranındadır. Bu da demek oluyor ki sizlere vermiş olduğumuz bu faiz oranları her ne kadarda süre içinde değişmiş olsa da özellik ile maaşını Ziraat ‘ten alanlara banka %0.10 varan düşük faizler ile kredi sağlamaktadır. Ayrıca güncel emeklilere sağlanan gerekseme kredisinin faiz oranlarını emeklinin artısı-kredi-paketi bu bağlantıdan anlık olarak görebilirsiniz. Küçük bir hesaplama yaparsak eğer %0.10 indirimli emekli gerekseme kredisinin farkını sizlere de görmüş olacaksınız.

MART 2020 de Ziraat üstünden kredi kullanacak olan emeklilere 60 aya kadar tüm vadelerde aylık bir tek %0.98 faiz uygulanır.

 • 5.000 lira 12 ay olarak çekmeniz durumunda aylık taksit miktarınız 449,20 TL olacaktır. 24 ay olarak ise ödemeniz 240,33 TL olur. En üst vade 60 ay için aylık taksit tutarınız 116,63 TL olacak toplam maliyeti size o süre 6.997,93 TL olur.
 • 10.000 lira için 12 ay ödeme miktarınız 898,40 TL toplam maliyeti size 10.780,81 TL olur.
 • 15.000 TL için 48 ay ödeme vadesini seçenlerin aylık ödemesi 410,74 TL olacaktır.
 • 20.000 TL kullanıp bunu en üst vade olan 60 ay olarak geri ödemek isteyenlerin aylık taksit ödeme tutarı 466,53 TL olup toplamda maliyeti 27.991,75 TL olacaktır.

Her ne kadarda faiz oranları bu belirtmiş olduğumuz seviyelerde değişim gösterse de yapacağınız kar oranı oldukca fazla değişmeyecektir.

Ziraat Bankası Emeklilere 3 Konut Kredisi Paketi Sağlıyor!

Ziraat bankası emeklilere 3 konut kredisi paketi sağlamaktadır. Bankaca sağlanan EMEKLİNİN ARTISI KONUT KREDİSİ paketleri şu şekildedir.

 •  1 ile 100.000 lira arasından konut kredisi kullanacak olan emeklilere oluşturulan paket 1
 • 100.0001 ile 500.000 lira içinde konut kredisi kullanmak isteyen emekliler için oluşturulan paket 2
 • Son olarak ise 500.001 lira üstünden ev kredisi kullanacak olanlara sağlanan kredi paketi 3 ‘tür.

Bankaca oluşturulan bu 3 kredi paketininde kredi faiz oranları aynıdır. Yalnız 500 TL tahsis ve ortalama 750 lira ekspertiz ve DASK harcamaları ile bu imkanlardan yararlana bilirsiniz. Alınacak olan ipotek edilmesi ile kullanılacak olan kredinin Ziraat bankasından iyi mi çekileceğini tüm bilgileri ile aşağıdaki videomuz da görebilirsiniz.Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

Ziraat bankası üstünden %0.10 varan düşük oranlarda gerekseme kredisini emekliler kullana bilmektedir. Bu avantajdan yararlanmak için emekli maaşınız Ziraat bankasından almanız şarttır. Aslına bakarsanız emekli maaşınızı Ziraat bankasından alırsanız kredi kullanmak için sizden bir tek nüfus cüzdan suretini isteyeceklerdir. Fakat, emekli maaşınızı Ziraat’ten almıyor iseniz sizlerden şu lüzumlu evraklar talep edilir.

 • Emekli maaş cüzdanınız
 • Nüfus cüzdan suretiniz
 • Adınıza düzenlenmiş bir tane satmaca
 • Kredi limitine nazaran 1 yada 2 kefil

Konut Kredisi Kullanacak emekli yurttaşlarımızdan,

 • Alınacak olan eve ilişik tapu
 • Emekli maaş cüzdanınız
 • Ödenmiş herhangi bir satmaca

Konut kredisinde kefil sizden istenilmez. Bunun sebebi evin ipotek konulmasıdır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Ne Kadardır?

Ziraat bankası yaş sınırı için kredi kullanacak olan emeklilerden en fazla 68 yaşı koşul koşmaktadır. Bunun ile birlikte her kredide olduğu benzer biçimde kredi notu oldukca fazla önemlidir. Eğer yaş şartına uygun iseniz ve kredi notu değeriniz de riskli değilse maaşınıza nazaran gerekseme ve konut kredisi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz.

 • Ziraat gerekseme kredilerinde kullanacağınız kredinin aylık ödemesi maaşınızın %50 sini geçmemesi. Bunu yukarıdaki sizin için yapmış olduğumuz hesaplamalara bakarak bula bilirsiniz. Yada lütfen bizlere maaşınızı açıklayın ne kadar kredi çıkabileceğini sizler için hesaplayalım.
 • Konut kredisinde ise %70 oranını aşmaması gerekmektedir. Gene bunun sizin için hesaplama yapabiliriz.

gerekmektedir. Bu şartları sağlamanız halinde derhal müracaat işlemlerini İnternet üzerinden anında 1 form doldurma ile sağlaya bilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti Ne Kadardır?

Her bankada olduğu benzer biçimde Ziraat bankasınında belirlemiş olduğu bir gerekseme kredisi limiti vardır. Emekli maaşınız her ne kadar olur ise olsun bankaca belirlenen bu kredi miktarının üstüne çıkamazsınız. Bu meblağ her ne kadarda İnternet sitesinde 100.000 lira olarak gözükmüş olsa’da güvenilir olun maksimum 50.000 liraya kadar üst limit belirlenmiştir. Bunun haricinde birde almış olduğunuz maaş oranına nazaran adınıza kredi çıkmaktadır. Doğal olarak 50.000 lirayı geçmeyecek şekilde. Bankalar maaşınızın en fazla %50 oranını baz alarak kullanacağınız kredinin taksitini geçmemesini hesaplar. Bunu belirleyen en etkili husus ise;

 1. Kredinin faiz oranı
 2. Kredinin vadesi

Ben sizler için bir kaç hesaplama yaparak averaj ne maaşınıza nazaran ne kadar krediyi Ziraat bankasından kullana bilirsiniz hesapladım.

 1. Emekli maaşı 1.000 lira olanın aylık kredi taksit ödeme miktarı 500 lirayı geçmemesi gerekmektedir. Buna nazaran 60 ay vadeli olarak en fazla 17.000 TL kullanabilir.
 2. Emekli maaşı 1.500 lira olanın aylık taksit ödemesi en fazla 750.00 lira olacaktır. Buna nazaran 60 ay vadeli olarak en fazla 25.000 lira kullana bilecektir.
 3. Emekli maaşı 2.000 lira olanın aylık kredi taksiti ödeme miktarı 1.000 lira olacaktır. Buna nazaran en fazla 33.000 lira kredi kullana bilirler.
 4. Emekli maaşınız eğer 2.5000 TL ise o süre aylık ödeme miktarınız 1.250 lirayı geçmeyecektir. En fazla 37.000 lira kredi kullana bilirsiniz.
 5. 3.000 TL maaşınız var ise aylık taksit ödemeniz 1.500 lirayı geçmeyecektir. Düzgüsel şartlarda 50.000 liraya kadar kredi kullana bilirsiniz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>