Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödeme Günleri

Emekli aylığını Ziraat bankasından almak isteyen yada alan SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı mensuplarının kaç yaşına kadar kredi çekme yaş sınırına haiz olduklarını, ek olarak maaş ödeme günlerinin ne vakit olduklarını sayfamızda bulabilirler. Emeklilerimizin Ziraat bankası 70 ve 75 yaş üstü kredi başvurularında ne kadar faizsiz kredi alabildikleri, maaşlarının kaç katına kadar masrafsız başvuruda bulanabilecekleri gene sitemizde 2019 ati güncel bilgiler ile yer verilmiştir.

Ziraat Bankası Emekli Maaş Ödemeleri Hakkında

Devlet bankası olarak malum Ziraat bankası emekli maaşlarını da vermek ile bilinmektedir. SSK yada BAĞ-KUR yada emekli sandığından emekli olmuş olan tüm vatandaşlara Ziraat bankası belirlediği tarihlerde maaş ödemelerini sağlamaktadır. Emekli aylığını Ziraat bankasından alanlar için banka, aşırı bir yığılma olmaması adına ödeme günlerini müşterinin doğrum tarihleri, tahsis numaralarına nazaran planlamıştır. Bu tarihler vatandaşın emekli olduğu kuruma nazaran değişmektedir. 2019 yılına ilişkin ödeme cetvelini kurumlara nazaran sizlere aşağıdaki başlıklarda yer vereceğiz. Ondan sonra 70 ve 75 yaş üstü Ziraat bankasından emekli alan vatandaşlar için kredi faiz oranları ve ödeme imkanlarından bahsedeceğiz.

Emekli Sandığı Maaş Ödemesi

Herhangi bir kamu kurumunda emekli olmuş ( asker, polis, tabip ) olan yurttaşlarımız emekli aylıklarını Ziraat bankasından doğum tarihlerine nazaran değişik zamanlarda almaktadır. Emekli sandığı mensuplarında belirlenmiş olan maaş ödeme cetvelinde gün eğer cumartesi gününe gelir ise ödeme cuma günü, pazar gününe gelir ise de aylık ödemesi pazartesi gününe sarkmaktadır. 3 ayda bir verilen emekli maaş ödeme 2019 cetveli aşağıdaki gibidir.

  • Birinci gurup, ŞUBAT – MAYIS – AĞUSTOS tarihlerin de maaş alanlar dan oluşmaktadır.
Ziraat bankası emekli maaş ödemesi birinci gurup

Ziraat bankası emekli maaş ödemesi birinci gurup

  • İkinci gurup, MART – HAZİRAN – EYLÜL aylarında maaş alanların, ödeme günleri.
İkinci gurup da yer alanların emekli maaaş ödeme günleri

İkinci gurup da yer alanların emekli maaş ödeme günleri

  • Üçüncü gurup da yer edinen OCAK – NİSAN – TEMMUZ – EKİM aylarından emekli maaşı alan vatandaşların ödeme gün cetveli.
Üçüncü grupta yer alan emeklilerin maaş ödeme cetveli

Üçüncü grupta yer edinen emeklilerin maaş ödeme cetveli

Ziraat Bankası SSK Maaş Ödeme Gün Cetveli

SGK dan emekli olmuş olan işçi, {özel sektör} çalışanların ödemeleri tahsis numaralarına nazaran belirlenmektedir. Tahsis numaranızın son rakamına nazaran maaş ödemesi alacağınız cetvel aşağıdaki gibidir.

SSK emekli maaş ödeme cetveli

SSK emekli maaş ödeme cetveli

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Ödeme Günleri

BAĞ-KUR dan da emekli olanlar gene tahsis numaralarına nazaran bankadan ödeme almaktadırlar. Gene ödemeler tahsis numaralarının son rakamlarına nazaran yapılmaktadır. Buna nazaran oluşturulan maaş ödeme cetveli aşağıdaki gibidir.

bağ-kur emekli maaş ödeme cetveli

bağ-kur emekli maaş ödeme cetveli

Ziraat Bankası Emeklilere Bayram’da Maaş Ödeme Takvimi

2019 yılı Ramazan ayın da maaşlarını Ziraat bankasından alacak olan EMSAN, SSK ve BAĞKUR emeklileri için maaş ödeme tarihleri son sayıları ” TAHSİS NUMARALARINA GÖRE ” şu şekildedir.

  • 5-7-9 numaralar için ödeme 11 HAZİRAN 2019
  • 1-3-8 sonrasında rakamı olanlara 12 HAZİRAN 2019
  • 0-2-4-6 olan emekliler için maaş ödemeleri 13 HAZİRAN 2019 tarihidir.

Bu tarihlerde emekli maaşını almak isteyenler bankalara ilişkin ATM’lerden paralarını alabilirler.

Küçük bir hatırlatma;

30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar ülkemiz de mevcuttur. Bu bankalardan vadeyi uzatarak, emekli maaşınızı da taşımanız durumda rahatlık ile konut kredisi kullanabilirsiniz. Ziraat bankasının tüm İnternet üstünden emekli kredisi başvuruları BURADAN yapılmaktadır.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>