Ziraat Bankası Esnafa Krediyi 8 Destek Paketi İle Veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği süre Ziraatçi dostu banka olarak bilsek de aslına bakarsak da banka oldukca iyi birde esnaf ve KOBİ dostudur. Öyledir ki bunu 2020 ile 2021 yılları içinde oluşturmuş olduğu 8 destek paketi ile doğrular niteliğindedir. Banka esnaflarımıza 50.000 lira krediyi oluşturduğu bu destek paketleri dileyene derhal isteyene ise oldukca uzun vadeler ile finanse etmektedir. Güvence ve Referans mektuplarına kadar esnaflar ile KOBİ ‘lere sağlanan tüm Ziraat avantajlarının başvurularını direkt, şartlara uygun olmanız halinde buradan sağlaya bilirsiniz.

Ziraat ‘ten Esnafa 8 Destek Paketi İle Kredi İmkanı

Ziraat bankası tüm esnaf için tam 8 kredi paketi oluşturmuştur. Esnafın ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile oluşturulan bu kredi paketi ile anında 50.000 liraya kadar gerekseme kredinizin sahibi olabilirsiniz. Gene müracaat yaptığınız paketin öteki avantajlarından yararlana bilirsiniz. Banka tarafınca oluşturulmuş olan destek paketleri ve özellikleri ise şu şekildedir.

 1. Basar kredi ⇒ Arzu ettiğiniz ödeme vadeleri ile 12 ay vadeli anından gerekseme kredisidir.
 2. Spot kredi ⇒ İşletmenin kısa vadelerde gereksinimlerini karşılamak için oluşturulan kredidir. Kredinin faiz oranı kredinin kullanıldığı dakikadaki faiz oranları ile hesaplanır ve kredi kapatılana kadar faiz oranı durağan(durgun) kalır.
 3. Gün içi kredi ⇒ Gün içinde acil kredi ihtiyaçların karşılanması amacı ile bir günlük olarak verilen kredidir.
 4. Döviz kredileri ⇒ İhracat satışı teslimlerde gereksinim duyulan döviz ihtiyaçların karşılandığı bir kredi paketidir.
 5. İskonto kredisi ⇒ Senet portföyünüzün üstelendiği kredilerdir.
 6. Nakit yönetim kredisi ⇒ Ziraat bankasında bir nakdi geçmişine sahipseniz ve vergi ile prim ödemelerinizde zorlanıyorsanız bu paket tam size gore.
 7. Taksitli krediler ⇒ 50.000 liraya kadar uzun vadeli ve size hususi taksit ödeme seçenekleri ile oluşturulmuş bir imkandır.
 8. Ticari kredili mevduat hesabı ⇒ 1 yada 3 aylık olarak geri ödeme imkanı sağlar. Hesabınız da kredinin ödenmesi için nakit para olmasa bile Ziraat ticari kredili mevduat hesabı ödemenizi zamanında gerçekleştirir.

Ziraat bankası tarafınca sağlanan tüm bu imkanların bilgileri ==> https://www.ziraatbank.com.tr/tr/kurumsal/krediler

Ziraat bankasından esnafa 50 bin lira anında kredi

Ziraat bankasından esnafa 50 bin lira anında kredi

Ziraat Bankası Meslek Sahiplerine Yönelik Sunmuş Olduğu Kredi Paketleri

Birçok meslek gurubuna hususi olarak oluşturan kredi paketleri ile gerekseme duydunuz nakit parayı gün içinde sağlayabilirsiniz. genel de o anki sektörün içinde bulunan krize yönelik oluşturulan kredi paketlerinde esnafa devlet destekleri  Ziraat bankası üstünden verilmektedir. Bu desteklere en mühim örnek ise gezim sektörüne sunulan imkandır. Sektörün negatif olarak etkileneceği terör ve devlet politikalarında tüm turizmcilere bu durumdan dolayı negatif etkilenmemeleri adına bir oldukca kredi destekleri sunulmaktadır. Paketi özetlemek gerekirse tanıtmak gerekirse;

 • Esnek vadeler belirleme imkanı
 • Zor durumlarda kredi vadelerini ödememe olanakları
 • Sürem dönemlerinden kredi ödeme olanakları

şeklinde imkanlar gösterilmekte, yeni yapılacak olan tesise teşvik vermek amacı ile ise; 2 yıl asla ödemesiz 7 yıl geri ödemeli cazip kredi faiz oranları ile turizmcilere yatırım kredisi olarak verilmektedir.

Ticari Vasıta Sahiplerine Sunulan Kredi İmkanları

Tecim odasına kayıtlı ve ticari plaka sahibi tüm taşıma sektöründeki vatandaşlara yeni vasıta alımlarından tutunda bakım, onarım, mazot, benzin, Lpg, servis giderlerine kadar ihtiyaçlarının karşılanmaları adına kredi olanakları sunulmaktadır. 60 aya kadar (5 yıl) vade olanakları ile kefilsiz kredi olarak sunulan bu imkanlardan istifade edebilmeniz için bağlı olduğunuz meslek odası başkanına ilişkin oda kayıt belgeniz ile bankaya şahsen başvurmanız yeterlidir.

Esnaf ve Tecim Odasına Kayıtlı Vatandaşlara Devlet Destekli Sunulan Krediler!

Yukarıda sizlere tanıtımı yaptığımız kredi olanakları  Ziraat bankası ile iş birliği içinde olan tecim ve meslek odalarına kayıtlı vatandaşlara sunulan bir nevi ticari kredilerdir. Birde devlet tarafınca promosyon, teşvik yada desteklemek amacı ile oda kayıtlı esnafa sunulan krediler yer verilmiştir. Senelik %4 şeklinde düşük faizler ile sunulan bu krediler devletin plan ve bütçesine gore 200 bin TL kadar lüzumlu şartları elde eden esnafa tedarik edilmektedir. Esnaf Kefalet Kredisi olarak 2020 yılı itibarı ile verilmeye başlamış olan bu imkanlardan faydalanabilmeniz için ne olursa olsun bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı ve sınırları içinde etkinlik göstermeniz aranmaktadır. Devletin ticari yaşam içinde yer edinen vatandaşlara yönelik sunmuş olduğu düşük faizli ve faizsiz kredi imkanlarına iyi mi başvurabilirsiniz?

 1. Ne olursa olsun kendi meslek odanıza kayıtlı olmalısınız
 2. Oda başkanılığı tarafınca temin edilen faizsiz kredi başvurusu dilekçesini doldurmanız gerekmektedir. Başvuru için dilekçe örneği.

bu adımlar sonrasında doldurulan dilekçe oda başkanlığınca kabul görülürse dilekçeniz Türkiye Halk Bankasına gönderilir, 15 günlük bir bankaca araştırma sürecinde başvurunuz onaylanırsa kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Türkiye Halk bankası tarafınca verilen 30 bin TL sıfır faizli kredi ile ilgili bilgilendirme burada yer verilmiştir!

200 bin TL kadar %4 şeklinde düşük faiz imkanı ile sunulan kredi imkanından yararlanabilmeniz için ise direkt Türkiye Halk bankasına T.C. özgürlük belgeniz, bağlı olduğunuz oda kayıt belgeniz, Esnaf sicil tastiknamesi ve vergi levhanız ile başvurabilirsiniz. Banka tarafınca gene meydana getirilen araştırma sonucunda 100 bin ile 150 bin içinde oluşturulan kredi desteklerinden yararlanabilir, 60 ay vadeli ister 3 aylık isterseniz de 6 aylık periyotlarda geri ödeme imkanını kullanabilirsiniz.

Data! Ziraat bankası esnaf kredisi başvuruları Türkiye Halk Bankasına nazaran daha azca kapsama hitap etmektedir. Her iki kamusal sermayeli banka da Ziraat bankası daha oldukca zirai ve hayvan kredisi olanakları daha oldukca olanak sunarken Türkiye Halk bankası ise KOBİ ve esnafa daha oldukca olanaklar sunmaktadır. Türkiye Halk bankası tarafınca çeşitli meslek guruplarına yönelik oluşturulan kredi paketlerini buradan inceleyebilir ve detaylı data alabilirsiniz!

Türkiye halk bankası esnaf kredisi iyi mi hesaplanır ? burada dokümanları ile beraber yer verilmiştir…

Data!  Ziraat bankası kentsel dönüşümü desteleyen bankalar içinde yer verilmiştir. Kira yardımı ve taşınma yardımı bu banka aracılı ile devletten tahsis edebilirsiniz.

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>