Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (2020 Sezon Kampanyası)

Geçen yıl olduğu benzer biçimde 2020 senesinde da kendine yuva oluşturmak isteyen çiftlerimize devlet faiz yardımı destekli çeyiz hesapları açılamaya devam edilmektedir. 3.000 TL yada 5.000 TL kadar eksiği olanlar için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar dahil olmak suretiyle başta Ziraat bankası ve öteki bankalarımız olan hususi bankacılık da önder konumda olan Akbank ve Güvence bankası olmak suretiyle Vakıf bankası ve İş bankasının da düğün yapacaklara yönelik kredi imkanları hakkında bilgiler sitemizde yer almıştır. Ek olarak 40 bin TL devlet desteğinin yanı sıra evlenenlere İslami şartlara uygun bir halde helal evlilik kredisi sunan katılım bankaları hakkında detaylı detayları siz kıymetli yeni evlenecek çiftlerimiz için yayımladık.

Faizsiz Düğün Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Devlet destekli yeni evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi 1 Ocak 2020 ay ve senesinde başvuruları kabul edilmeye adım atmıştır! Buna bakılırsa her iki çifttin de ayrı ayrı olarak katılabilecekleri ceviz yardımı 9 – 9 olmak suretiyle toplam 18 bin TL olarak verilecek. Çiftlerin anlaşmalı olunan bankalara başvurarak ayrı bir halde ceviz hesabı açtırmaları ve 3 yıl süresince hesaba minimum 105 TL en fazla ise 1000 TL yatırmaları gerekmektedir. Evlenecek olan genç çiftler ister aylık isterse üç aylık olarak açtıkları ceviz hesaplarına para ödeyebilirler. Yıl içinde aylık olarak hesap açan çiftler en fazla taksitlerini yıl içinde 1 kez aksata bilirken 3 aylık periyot seçen çiftler ise bir dönem aksatma hakkına sahiplerdir. Arzu edilmesi durumda katılımcı çift çeyiz hesabı 36 yada 48 aylık iken sonlandırabilecek ve sistemden çıkmış olduğu aya bakılırsa devlet evlilik desteğinden faydalanacak.

  • 36 aydan şu demek oluyor ki 3 yıldan ilkin çıkarsanız hiçbir devlet katkı oranı alamazsınız
  • 36 ay ve 47 ay arası sistemde kalır ve çıkma sonucu alırsanız %20 yararlanır ve minimum 6,500 TL katkı oranı alırsınız
  • 48-59 aylar içinde şu demek oluyor ki 4 yıl ve 5 yıl arası bu sistemde kalırsanız minimum %22 karşılık eden kâr oranı ise 7.500 TL olmaktadır.
  • Sistemde tam olarak 60 ay yada 5 senenin üstünde kalanlar ise çeyiz hesaplarındaki teşvik imkanlarından tam olarak (%20 ) faydalanır ve 9 bin TL parayı eksiksiz olarak alırlar.

Not: Bu hizmeti Ziraat katılım bankası buradan ve Albaraka Türk buradan benzer biçimde bankalar başlıca vermektedir. Ek olarak bu bankalar İslami şartlara uygun helal düğün ve organizasyon finansmanları sağlamaktadır!

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2020 Başvuruları

Ziraat bankası tarafınca evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak yada gerekseme kredisi şeklinde olmak suretiyle iki şekilde alına bilmektedir. Devlet desteklerinin verildiği bankalar olan Halk bankası, Vakıflar bankası ve Ziraat bankası tüm destekleri vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde vermektedir. Ziraat bankası kredi hesaplamalarını buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Düğün kredisi adı altında öteki bankalarda zaman içinde vatandaşlara kredi paketleri düzenlemektedir. Bu kredi paketleri mayıs aylarında başlamakta ve eylül ayları sonuna kadar devam etmektedir.

MART faiz oranı %1.05
20.000 TL 18 Ay vadeli taksit ödeme tutarınız 1.248 TL’dır. Toplam maliyeti => 22.478 TL
30.000 TL 40 Ay olarak geri ödeme taksit miktarı 959 TL olacaktır. Toplam maliyeti => 38.377 TL
40.000 TL 50 ay ( 5 yıl ) olarak aylık ödeme miktarı 1.083 TL’dir Toplam maliyeti => 54.157 TL

Evlilik kredisi Başvurusu Evrakları Nedir?

Ziraat bankası evlilik kredisi başvurusu meydana getirecek olan vatandaşların yanlarından ne olursa olsun T.C. kimlikleri olması gerekmektedir. T.C kimlik belgeleri olamayanlar ise T.C. numaraları olan geçişlik yada ehliyetlerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra adres beyannamesi yada kendilerinin adlarına düzenlenmiş son 3 ay içinde ödenmiş herhangi bir elektrik, su, organik gaz, telefon faturası getirmeleri de istenilmektedir. N evraklarla ile birlikte Ziraat bankasına başvuruların şahsen olarak yapılması gerekmektedir Ziraat bankası İnternet üstünden herhangi bir kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Her il ve ilçede şubesi olan  Ziraat bankası kredi başvurusu için şube adreslerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır

Kamu sermayeli bankalar içinde yer edinen Vakıfbank da yeni evlenecek olan genç çiftlerimize 20 bin TL kadar evlilik kredisi olanakları sunmaktadır. 60 ay vadeye kadar sunulan genç çiftlerimize bu kredi olanakların en güzel yanı ise tamamen kefilsiz kredi olmasıdır!

  • Aylık faiz oranın %1.05 oranında olan düğün kredisinin 55 bin TL 60 ay vadeli geri ödemesi 1.311 TL’tir.
  • 35.000 lira 36 ay aylık ödemesi ise 1.215 TL, toplam geri ödeme miktarı 43.752 TL

Kredi tahsis tutarı olarak ise bir kereye mahsus olmak şartı ile 100 TL alınmaktadır. (Kredi tutarının %5 oranında dır.) Bunlara ilaveten her kredi başvurusunda olduğu benzer biçimde evlilik kredisi başvurusunda da çiftlere sigorta yapılmaktadır. Müracaat işlemlerini İnternet üstünden anında gerçekleştirmek için lütfen burayı tıklayınız..

Yapı kredi Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Ve Şartları

Düğün sezonunun yaklaşması ile beraber evlilik kredisi kampanyaları bankalar tarafınca hız kesmeden genç çiftlerimize sunulmaktadır. Bu kampanyalara dahil olan yukarıda ki bankalara ilaveten bir öteki bankamız da Yapıkredi bankasıdır. SMS (Evlilikkredisi (boşluk) T.C. kimlik numarası (boşluk) Aylık geliriniz yazıp 4411 e gönderiniz, İnternet üzerinden, Telefon (444 0 444) ve Şube kanalları ile müracaat yapacağınız Yapıkredi evlilik kredisi için istenilen evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Son aylara ilişkin geliriniz gösteren bordro yada maaş yazınız
  • Özgür çalışanlar için vergi levhası fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanı
  • Kira geliri olanlardan ise kira kontratları

istenilmektedir.

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

Evlilik kredisi veren bankalar hangileridir

İslami şartlara uygun olarak verilen evlilik kredileri hakkında

Benim kanaatimce Türkiye de geleceğin finansmanları katılım bankalarıdır. Vatanımızda gene hususi ve devlete ilişkin katılım bankaları mevcuttur. Mevcut durumda yer edinen her iki kesimdeki katılım bankaları da vatandaşlara ” faizsiz kredi bankacılığı ” adı altında finansmanlar sağlamaktadır. Kar oranı koyarak sizlere sağlanacak olan evlilik kredisi 2020 senesinde da katılım bankaları tarafınca da İslami şartlara uygun olarak verilmektedir. Peki sistem iyi mi işliyor ? İşleyici bir fazlaca din adamınında tasnif etmiş olduğu uygulama tam olarak şu şekilde işlemektedir. Düğün telaşesinde bulunan hanım yada adam asla fark etmez katılım bankasına müracaat meydana getiren vatandaştan banka yetkilileri gerekseme duydukları beyaz eşya, takı yada elektronik yada mobilya benzer biçimde eşyalarının alınmasını istemektedir. Faturalı bir halde almaya karar verdiğiniz bu ürünleri sizler adına banka yetkilisi alıp size kar paylarını koyarak finanse etmektedir.

Mevzu hakkında daha detaylı bilgiyi sizlere ” İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır ” isminde makalemizde yer vermiştik. Lütfen inceleyiniz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>