Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?

Köye dönmek için 30 bin lira köye dönüş hibesi azca diyen Çiftçilere Ziraat bankası da kredi veriyor. Çiftçilerimiz 30 bin lira Bağışlama ilaveten 90 bin lira da Ziraat genç ziraatçi kredisi alarak toplamda 120 bin lira ile köylerinde istedikleri yatırımları yapma olanağına haiz olabiliyor.   Ziraat Bankasından Köye Dönüş Hibesine ek olarak 3 Katı Kadar Ziraatçi kredisinin bilgileri haberimizde..

Ziraat Bankası Genç Çiftçilerin Yanında

Genç çiftçilere verilecek olan Köye dönüş hibesi almaya hak kazanan çiftçilere Ziraat bankası belirli oranlarda Genç Ziraatçi Kredisi Veriyor. Ziraat bankası devlet desteklerini vermeye devam ediyor. Başvurular başladı ve devlet desteği almaya hak kazanan çiftçiler bu desteklere ilave olarak genç ziraatçi kredisi alabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda köyüne dönen 18/41 yaş arasındaki genç çiftçilere verilen 30 bin lira bağışlama desteğinin verilmeye devam edeceği biliniyor. Devletimizin genç çiftçilere genç ziraatçi projesi kapsamında proje bazlı olarak köyüne dönen çiftçilere verilecek 30 bin lira köy dönüş hibesinin yetmemesi şeklinde bir durumla karşılaşmaları halinde Ziraat bankası devreye girerek çiftçilere 3 katı kadar kredi verecek. Milli Tarım projesi ile verilecek olan 3 katı krediye müracaat yaparak 90 bin liraya kadar kredi alabilmek mümkün.

Çiftçilere 30 bin liranın 3 katı kadar doğrusu 90 bin liraya kadar kredi sağlayacak olan Ziraat bankası 16.02.2016 tarih ve 2016/8540 sayılı Bakanlar Kurulu Sonucu kapsamında bağışlama almaya hak kazanan genç üreticilere Proje Kredisi ile Bağışlama Tutarı ve Proje Kredisi toplamı kadar İşletme Kredisi veriyor. Projenin kapasitesine nazaran belirlenecek tutarda kredi veren ziraat bankası genç ziraatçi bağışlama desteği alan çiftçilerin devamlı yanında.

Genç çiftçilerin ziraat ve hayvancılık projelerinin desteklenmesi amacıyla kullandıracağı krediler yardımıyla küçükbaş ve büyükbaş hayvan, traktör, tarla alımı, sera kurulumu şeklinde giderler karşılanabilecek.

Ziraat Bankası Genç Ziraatçi Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası tarafınca Genç çiftçi kredisi ile ilgili mevzuat gereği Devlet’ten genç ziraatçi hibesi alanlara verilecek.  Ziraat bankası Genç ziraatçi kredisine bağışlama alma hakkını kazanan genç çiftçiler destek kredisinden yararlanma hakkına haiz olmayanlar müracaat yapabiliyor.

Ziraat bankasından ziraatçi kredisi alabilmek için çiftçilerin bilhassa kredi notlarına bakılacaktır. Kredi notu yüksek olma şartı, devlet desteği alıp almadıkları, yatırım projelerini ve hizmet sektörleri de başvuruda etkili olan etmenlerdir. Bu kriterlere nazaran değerlendirme yapılarak bütçesi yeten genç çiftçilerden bankanın lüzumlu görmüş olduğu hallerde ek güvence kefil yada ipotek göstermesi de istenebiliyor. Ziraat bankasına müracaat icra eden genç çiftçiler bu şartları sağlayarak banka şubelerine giderek müracaat yapmalarına olanak tanınıyor.

çiftçi2

Genç Ziraatçi Kredisi

Ziraat Bankası Genç Ziraatçi Kredisi Ne Kadar?

Ziraat Bankası Genç ziraatçi kredisi bağışlama almaya hak kazanan ve köye dönüş hibesi alanlara 3 katı kadar veriliyor. Bilinmiş olduğu suretiyle 2016 senesinde köyüne dönüş icra eden genç çiftçilere proje bazlı olarak 30 bin lira üst limitli olarak bağışlama desteği verilmişti. 30 bin lira bağışlama desteği alanlara 3 katı olacak şekilde 90 bin lira üst limitli olarak Ziraat bankasından Genç ziraatçi kredisi verilecek. Bu durumda 10 bin lira bağışlama alanlara 3 katı 30 bin lira, 20 bin lira bağışlama alanlara 3 katı 60 bin lira kredi verilecek.

Kamu enerjisini elinde bulunduran Ziraat bankası Ziraat ve Orman sektörlerine uygun geri ödemeli olarak kredi veriyor. Geri ödemeler senelik hasat ödemeli olurken aylık, üç aylık ve hasat zamanında ödemeli olarak olarak verilebiliyor. 7 yıl vadeli olarak verilen Genç ziraatçi kredisinden yararlanmak için çiftçilerin bağışlama almasına da gerek yok bağışlama alsın almasın tüm çiftçilerimiz Ziraat ve hayvancılık kredilerine müracaat yaparak kredilerini alabiliyor.

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi

Ziraat Bankası genç ziraatçi kredisi

Proje bazlı olarak kullandırılan 30 bin lira köye dönüş hibesinin meydana getirilen yatırım için yetmemesi durumunda verilecek olan 3 katı kadar genç ziraatçi kredisi Ziraat bankası Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, örtü altı ziraat olarak seralarda muz ve sebze yetiştiriciliği, arıcılık, kültür mantarı yetiştiriciliği ve tavuk çiftliği kurulumu için veriliyor. Sizde köye dönerek ziraat ve hayvancılık alanında yatırım yapmak istiyorsanız 30 bin lira bağışlama bana yetmez diyorsanız Ziraat Bankası Genç Ziraatçi Kredisi Üç (3) katı kadar ziraatçi kredisi alarak yatırımlarınızı devlet destekleriyle yapma olanağına haiz olabilirsiniz. Hayallerini Büyütmek İsteyen Gençlere, Devlet Desteğine İlave İşletme ve Yatırım Kredisi Olanakları Ziraat’te! Daha çok informasyon için tıklayınız.

Desteğin hesaplanması, kimlere verilip, verilmediği, ve en doğrun informasyon bankanın web sitesinde mevcuttur. 2020 senesinde Ziraat Bankası ile Ziraat Kredi Kooperatifleri içinde imzalanan protokol gereği 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerin yatırım ve işletme dönemlerine ilişik olan kısımlarının faizsiz olarak verileceği açıklanmıştır. Tarım Kredi Ziraat Bankası  2020 Hayvan Kredisi ile ilgili hazırlamış olduğumuz içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz.

2020 senesinde Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi‘ ne başvurabilirsiniz.


About admin

Check Also

Genç Çiftçi Sonuçları 2020 (YEDEKTEN KAZANANLAR)

Genç ziraatçi sonuçlarının E-devlet üstünden açıklanması beklenirken Resmi Gazete’de piyasaya sürülen bir tebliğname ile Bakanlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>