Ziraat Bankası Satılık 2. El İcralık Araç Satış İhalesi

Ziraat bankası da öteki bankalarda olduğu şeklinde ipotek koymuş oldukları araçların ödemeleri vaktinde yapılmadığı süre müşterilerin almış oldukları sıfır yada ikinci el araçlarına icra yolu ile el koyarak belli tarihler de satış ihalesi düzenlerler. Tüm topluma açık olarak noter huzurunda açık arttırma yöntemi ile meydana getirilen bu uygulama ile hem banka hemde alan kişi minimum seviyede mağduriyet edilmiş olmaktadır. Daha fazlaca binek otomobilin yanı sıra kamyon ve otobüs şeklinde ticari araçlar da icra yolu ile uygun fiyatlara satış ihalesinde yer almış olduğu bilinmektedir.

Ziraat Bankasından İcralık İkinci El Vasıta Satın Alabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti kimliğine haiz her vatandaşımız Ziraat bankasının düzenlemiş olduğu icralık 2. el araçlarının satış ihalesine katılma hakları vardır. Ziraat bankası satılık daireler için düzenlemiş olduğu satış ihalelerini İnternet siteleri üstünden de ikinci el  araçlar içinde düzenlemektedir. Her vatandaşımızın Türkiye’nin her ilinden rahatlık ile katılabileceği bu satış ihaleleri için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bilir kişiler tarafınca belirlenen başlangıç bedellerinin üstüne çıkılması ile satın alabileceğiniz Ziraat bankası icralık araçları için şu şekilde bir yol izlemeniz gerekmektedir.

Ziraat bankası 2.el icralık araç satış sitesi görüntüsü

Ziraat bankası 2.el icralık vasıta satış sitesi görüntüsü

Ilkin Satın Almak İstediğiniz Araca Karar Veriniz!

Daha önceleri belirli bölgelerdeki yeddi güvenilir otoparklarında düzenlenen icralık vasıta satışları artık İnternet sitelerine taşınmıştır. Her bankanın kendine ilişkin bir 2. el vasıta ve ev satış sitesi neredeyse vardır. Ziraat bankasında icralık olarak ihale usulü ile satış yapmış olduğu İnternet sitesi https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/index.intengo adresidir. Bu adrese giriş yaptığınız zaman bankanın icra kanalları ile el koyup ne kadar satışa çıkarmış olduğu tüm traktör ve kamyon ile TIR dahil olmak suretiyle tüm ticari ve binek araçların listesini görebilirsiniz. Sıralamasında görmüş olduğunuz araçların fotoğraf ve özelliklerini de gene aynı ekranda görebilmeniz mümkündür. Burada yer edinen vasıta detayları GENEL özellik ve ekspertiz bilgilerinden oluşmaktadır. Fiyatı ve genel özellikleri ile aracın genel ekspertiz detayları eğer aklınıza yattı ve aracı satın almaya karar verdiyseniz şu adımları sırasıyla sağlamanız gerekir.

Satış İhalesine Katılım Hakkını Elde Ediniz

Ziraat bankasının 2. el icralık araçlarını satın almaya karar verip eğer sitesinden bir aracı da beğendiyseniz ne olursa olsun ihaleye katılmak için karar vermiş olduğunuz araca ilişkin muhammen bedelinin minimum %6’sını bankaya yatırmanız gerekmektedir. Buda demek oluyor ki sitede satış bedeli varsayalım 56.500 lira ise minimum 3.390 lirasını Ziraat bankasının herhangi bir şubesine giderek bu bedeli yatırarak vasıta satış şartnamesini imzalanması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında nüfus cüzdanınız ile beraber yatırmış olduğunuz güvence dekontuna istinaden size araca teklif verme hakkı doğar. Teklif verme hakkını kullanabilmeniz için ise https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo sistem giriş şifrenizi bankadaki ilgili işgören cep telefonunuza gönderir. Sisteme girdikten sonrasında bilgilerinizin tekrardan güncellenmesi istenilir. Kişisel bilgiler güncellendikten sonrasında vasıta ihale ekranına giderek minimum  TL arttırmak kaydı ile satış ihalesine katıla bilirsiniz. 4 günlük ihale süresi zarfında vermiş olduğunuz rakamı geçen eğer olmazsa ihaleyi kazanmış olmuş olursunuz ve aracın satılmış olduğu il / ilçedeki banka üstündeki adreste yer edinen şubeden satın alma işlemini elde etmiş olmuş olursunuz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>