Ziraat Bankası Satılık Daireler 81 İlin Tamamında!

İstanbul’dan Ankara’ya, Adana’dan Bursa’ya bir oldukça ilde Ziraat bankası 2020 da düzenlemiş olduğu ihale usulleri ile icralık satılık daire, villa yada müstakil gayrimenkuller vermektedir. Kapalı zarf usulü ile verilen evler için şartları elde eden tüm yurttaşlarımız katılabilir. Sizler için Ziraat bankasın satılık ev ilanlarını, ihaleye katılım evraklarını ve ihaleye iyi mi katılım sağlayabileceğinizi paylaştık. Ek olarak ihale de satılan ev ve daireler için konut kredisi kullanılır mı ? benzer biçimde temel sıkça sorulan soruları da bu sayfamızda cevaplayacağız.

Satılık Gayrimenkullere Müracaat Iyi mi Yapılır?

Nerede ise her bankada olduğu benzer biçimde Ziraat bankasında fakat haciz konularak alınmış fakat zamanında banka yöneticiler için alınmış evler ihale üstünden satılmaktadır. Kapalı zarf ihale usulü ile verilen bu evlere hepimiz katılım izah edebilir. Gayrimenkul için ihale girmek için;

  1. İlk olarak kesinlikle belirlenen dairenin yada villanın güvence tutarını vermeniz gerekmektedir. Güvence tutarları mülkün muhammen bedeline bakılırsa 5 bin TL den 20 bin TL kadar değişen rakamlardan oluşmaktadır, şu demek oluyor ki muhammen bedelinin %6 oranı da diyebiliriz. Bu güvence tutarını herhangi bir Ziraat bankası şubesine yatırabilirsiniz.
  2. Gayrimenkul muhammen bedeli yatırıldıktan sonrasında SATIŞ ŞARTNAMESİ ve yatırmış olduğunuz güvence bedeline ilişik dekonta ilaveten gerçek kişiler de ” NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ ” tüzel kişilerden ise ” TİCARET SİCİL MEMURLARINDAN ALINMIŞ OLAN GAYRİMENKUL İKTİSAP ETME YETKİSİ ” bulunduğunu gösteren ana sözleşme ve ek olarak ” TİCARİ SİCİL TASDİKNAMESİ ” ile şirketi temsil ettiğini gösteren ” TEMSİL BELGESİ ile noter tarafınca düzenlenmiş olan ” İMZA SİRKÜLERİ ” istenilmektedir.
  3. Lüzumlu kontroller banka tarafınca sağlandıktan sonrasında https://e-satis.ziraatbank.com.tr/login.intengo ‘den sisteme giriş için size bir kullanıcı adı ile gizyazı tedarik edilir. ( Kullanıcı gerçek kişiler için vatandaşlık numarası olur iken tüzel kişilerde vergi numarası kullandırılmaktadır. )
  4. Verilen kullanıcı şifresi ile sisteme giriş yapılarak bankaca belirlenen satış bedelinin üstünde teklif vererek ihaleye katılmış olmuş olursunuz.
  5. İhale süresi tamamlana kadar eğer vermiş olduğunuz rakamı geçen eğer olmazsa ihale sizde kalır ve girmiş olduğunuz ihaledeki iş yeri / konutu banka üstünden satın alabilirsiniz.

Ziraat bankası icralık konut ihalesi yardım formu 

İhale ile satın alınan gayrimenkullere kredi kullandırma şartları

Yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde istediğiniz gayri menkulü taksit ile şu demek oluyor ki kredi kullanarak alabilirsiniz. Kredi kullanarak alınacak olan konut için banka o anki konut kredisi imkanlarından şu demek oluyor ki faiz oranları ve vade olanaklarından vatandaşa kullandırır. Yalnız her bankanın uyguladığı benzer biçimde konutun değerinin minimum %25 oranını peşin olarak vermeniz gerekmektedir. Bu da 100,000 TL lik bir evin minimum 25,000 TL sine bedeldir. Arzu edenler başka bankaların konut kredilerini de kullanarak evi satın alabilirler. Ziraat bankasının konut kredisi hesaplama aracı https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama/konut-kredisi burada yer almıştır. Müracaat için müracaat edecek olan hak sahibinden bazı evraklar ve şartlar aranmaktadır.

İcralık Konut Alımlarında Talep Edilen Evraklar, Şartlar Nedir?

İhaleyi kazandığınız ev için Ziraat bankasın dan yada herhangi bir bankadan kredi kullanacaklar için bazı lüzumlu evraklar talep edilmektedir. Bu evrakların en başlangıcında gelir belgeniz gelmektedir. Gelir belgeniz yalnız maaş müşterisi olduğunuz bankalardan istenilmemektedir. Bazı bankalar gelir belgesi yerine müracaat sahibinden e-devlet şifresi istemektedir. Bun sebebi ise müracaat sahibinin çalışıp çalışmadığını idrak etmek için SGK dokümanının çıktısını almak içindir. Gelir belgenizde var ise ek olarak eşinizin geliri yada kira benzer biçimde ek gelirlerinizi de ekleyebilirsiniz. Böylece kredinizin çıkma ihtimali oldukça daha çok artar. Eğer gelir belgenizi de getirdikten sonrasında kredi notu değerinizde de bir sorun gözükmez ise muhtemelen nüfus cüzdanınız ile talep ettiğiniz konut kredisini alabilirsiniz. Bu işlemler için ev gene ipotek altına alınacağı için büyük olasılık hiçbir banka sizden kefil istemeyecektir. Evinizin bankaların satılık gayrimenkuller ilanlarında gözükmesini istemiyorsanız lütfen bütçenize bakılırsa taksitlerinizi belirlemeye itina gösteriniz. 

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>