Ziraat Bankası Seracılık Kredisi 7 Yıl Vadeli 2 Yıl Ödemesiz

Antalya ‘dan seracılık ile uğraşan çiftçilerimize müjdeli haber geldi. Buna nazaran Ziraat bankası seracılık faaliyetleri içinde bulunan tüm çiftçilerimize 7 yıl vadeli olarak düşük faizler ile kredi imkanı sağlayacak. Üstelik bu kredinin ilk 2 yıl da ödemesiz olarak çiftçilerimize sunulacak. Yeni seraların kurulması ve mevcut seraların iyileştirilmesi amacı ile verilecek bu kredi paketinden kimler, iyi mi istifade edecek.? işte tüm müracaat şartları ile siz kıymetli çiftçilerimiz için yayımladık.

Seracılık Faaliyetlerine Tam 7 Yıl Vadeli 2 Yıl Ödemesiz Kredi!

Ziraat bankası çiftçilerin yüzünü güldürecek bir haberi 2020 senesinde hayata geçirdi. Banka tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran. Seracılığın en süratli bir halde genişletilmesi ve özellik ile Antalya, Alanya şeklinde Akdeniz ve Ege bölgelerinde yaygınlaşan seracılık faaliyetlerin ülkemizin öteki bölgelerinde de yangınlaşması adına tarımsal üretim arttırılması için ürünlerin mevsim değişiklerinden etkilenmesi ve çiftçilere katkı sağlamak adına bu şekilde bir kredinin hayata geçirilmesine karar verilmiştir, denildi. Ziraat bankası tarafınca hayata geçirilen sera kredisi ile çiftçilerimiz;

 • Yeni sera kurulması için finansman desteğin sağlanması
 • Atıl durumda yer edinen seraların ekonomimize tekrardan kazandırılması
 • Mevcut durumda yer edinen seraların tadilat, modernize edilme giderlerinin finanse edilmesi

amaçlanmaktadır. Seracılık ile uğraşan çiftçilerimizin finansman ihtiyaçlarının uygun faizler ile sağlanması için oluşturulan kredi paketinin bilgileri ise şunlardır.

Ziraat Bankası Seracılık Kredisi Bilgileri Nedir?

Ziraat bankası Genel Müdürü tarafınca ilk kez Antalya ilimizde duyurulan yeni seracılık kredisinin bilgileri şu şekilde çiftçilerimiz ile paylaşılmıştır.

 1. Çiftçilerimizin yeni sera yapması durumda meydana getirilen tüm giderlerin %75 kredi imkanı sağlanacaktır. Bu da 100.000 lira da tam 75.000 liraya karşılık etmektedir. Yeni sera yapımlarında çiftçilerimize sağlanacak olan kredi vadesi tam 7 yıl olarak verilecektir. Ek olarak çiftçilere sağlanan bu kredinin geri ödeme taksitleri de çiftçilerimizin belirlemiş oldukları hasat zamanlarına denk getirilecektir.! Kredi imkanının imkanları bunun ile de kalmayıp geri ödemeler ise 2 yıla kadar ötelenebilecek tir. Buda tam 2 yıl geri ödemesiz kredi demek olmaktadır.!
 2. İkinci olarak ise destek paketi daha ilkin kurulmuş sadece çeşitli sebeplerden dolayı üretim yapılmayan seraları ilgilendirmektedir. Bu durumda yer edinen seraların tüm bakımları yapılması için finansman sağlanacaktır. Sağlanan krediler de vadeler ve faiz oranları gene düşük oranlarda olacaktır. Bu amaç kapsamında çiftçimiz süre zarfından da kazançlı çıkacaktır.
 3. Seraların modernize edilmesi amaçlanması durumunda çiftçilere gene düşük faizler ile kredi olanakları sağlanacaktır. Serasını modernize edecek olan çiftçilerimize gene orta ve uzun vadeler ile kredi imkanları sağlanacaktır.

Lütfen https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz-ZB/basin-odasi/BasinBultenleri/basin-bulteni-08022019.pdf basın açıklamasını okuyun.!

Ziraat Bankasının Seracılık Kredisi Şartları Nedir?

Her ne kadarda ulusal basında Ziraat bankası tarafınca 7 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz seracılık kredisinin şartlarına pek değinilmese de bizim edinmiş olduğumuz tecrübelere dayanarak sizlere şartları sıralamak istedik.

 1. Asla şüphesiz ki tüm krediler de olduğu şeklinde seracılık kredilerinde de çiftçilerimiz den kesinlikle iyi bir kredi notu istenilecek tir. Kredi notu düşük olan çiftçilerimize banka mensubu tarafınca nazikçe krediniz onaylanmadı denileceğinden bizim hiçbir şüphemiz yok.!
 2. Her çiftçimizde olması gerekilen ÇKS belgesi kesinlikle lüzumlu belgeler içinde yer alması gerekir.
 3. Müracaat sahibinin gelir beyanına ve kredi notuna nazaran minimum 2 tane kefil.
 4. Devletimize borcu yoktur yazısı
 5. Gerek duyulması durumunda ise ipotek

Ziraat bankası tarafınca talep edilecektir. Müracaat işlemleri ise ne yazık ki İnternet ortamından gene yapılmayıp direkt size en yakın Ziraat şubelerinden yapılacaktır..

Sera maliyetlerine pet şişeli çözüm kabul eden Yozgatlı çiftçimiz

Mevzumuz ile ilgili ve seracılığa değişik bir formül olduğundan bu haberi de sizler ile paylaşmak istedim. Yozgat ilimiz de bir çiftçimiz sera maliyetlerini düşürmek için pet şişelere başvurdu. Hurdacı dan ortalama olarak 500 TL ‘ye almış olduğu 3.000 şişe ile oldukça da verimli ürün alan bu girişimci çiftçimizin haberini sizler için videolu olarak paylaştık.About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>