Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredisi 5.000.000 TL Kadar

Su ürünleri üzeride hayvancılık adı altında devletimiz tarafınca Ziraat bankası üstünden 5.000.000 TL kadar faizsiz kredi teşvik imkanları ile desteklenmektedir. Üstelik ipotek olarak tekne göstermeniz kafi olmaktadır. Tatlı yada tuzlu su avcılık yaparak geçimlerini sürdüren yurttaşlarımız, balıkçılık üstüne bir tesis kurmaları halinde ise KOSGEB’ den de bir oldukça bağışlama desteğini gene 2020 senesinde almaya devam etmektedirler.

Ziraat Bankası Su Ürünlerine Faizsiz Kredi Veriyor!

Hayvancılık alanında nakit ihtiyaçların en uygun şekilde karşılanmasının tek yolu Ziraat Kredi Kooperatifleri ile Ziraat bankasıdır. Balıkçılık sektöründeki avcılarımız içinde bu 2020 yılı için bu böyledir. Banka RESMİ GAZETE‘de piyasaya çıkan tebligat doğrultusunda balıkçılık alanında yatırım ilk kere tesis kuracaklar için 5 milyon TL kadar tamamen FAİZSİZ kredi vermektedir. Sektörde halen bulunan ve tatlı yada tuzlu su tesisini büyütmek isteyenler için ise 100.000 TL kadar faizsiz 100.001 TL den 5.000.000 TL kadar ise %50 faiz desteği imkanı sağlamaktadır. İŞLETME dönemindeki balıkçılarımızın 100 bin 1 TL den fazla kredi kullanmaları için 12 aylık düzgüsel faiz oranı %8 olmaktadır. Fakat devletimizin elde etmiş olduğu faiz indirimi ile bu oran senelik bir tek %4 aylık ise 0.33 kadar düşmektedir. Kredi maliyet oranlarının da bir fazlaca düşük olduğu bu olanaklardan yararlanmak için şu şartlara uygunluk göstermeniz yeterlidir.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Müracaat İşlemleri/Şartları

Yalnız canlı olarak balık almak ile kalmayıp Ziraat bankasının sunmuş olduğu su ürünleri hayvancılığı kredisi ile tatlı yada tuzlu su avcılarımız için alacaklarınız tekne, alet ve ekipmanların kredilendirilmesi olanaklarında da yararlana bilirsiniz.. Vapur, tekne alımları yada bakımları işçilik dahil, balıkçılık malzemeleri (ağ, iğne, termal, GPRS vb elektronik aletler) yada gereksinim duyulan soğutma odaları alımları için de gene ”SU ÜRÜNLERİ KREDİ” paketi ile alım olanakları sunulmaktadır. Müracaat için şahsen size en yakın Ziraat bankasına gitmeniz ve şu şartlara uygun olmanız yeterlidir.

  • Su ürünleri yetiştiriciliği yada avcılığı ruhsatı / belgesi
  • Kimlik belgeniz ve ipotek kıymeti olan herhangi bir mal yada mülk yada TEKNE istenilebilir.
  • Kredi notu değerinizin 1700 PUAN ve üstünde olması.
  • 2 çalışan eşleri ile beraber KEFİL.
  • Devlete borcu yoktur yazısı ” VERGİ DAİRESİ ” den.

KOSGEB Su Ürünleri Teşvikleri Nedir?

İster yerli palamut, lüfer. çinakop yada hamsi ister ise ithal somon, papağan balığı, kalamar yada lahoz her ne tür balıkçılık yapar iseniz yapın yada ne tür su ürünü TİCARETHANESİ kuracak olursanız olun KOSGEB bağışlama teşviklerinden oldukça rahat bir halde istifade edebilirsiniz. Kıymetli yatırımcılar ve su ürünleri ile uğraşan balıkçılar. KOSGEB üretime dayılı olarak işletme kuran yada kuracak olan herkesi şartları sağlaması durumdan desteklemektedir. Bunu desteklenen sektörler sayfasından yer edinen NACE formu ile ala len aşağıdaki kodlar ile belirtmiştir.

su-hayvan-kredileri

Nace 46.38 de belirttiği şeklinde balık yada kabuklu yada yumuşaklar dahil şu demek oluyor ki kısacası tüm su hayvanları için yurt içi yada yurt dışı ticarethane kuracak olanlar devlet tarafınca desteklenmektedir.

su-hayvan-ticareti

Gene aynı şekilde tüm deniz hayvanları için kurulacak olan herhangi bir işletme yada üretim hane için saklanması dahil ( soğuk hava depoları ) olamak suretiyle teşvik hibeleri verilmektedir.

su-hayvan-devlet-tesvikleri

Nace destek kodu 47.23 de ise gene açıkça belirttiği şeklinde genel anlamda yurt ve kent içi için meydana getirilen perakende ticaretler için kurulan dükkanlar yada ticarethaneler desteklerden yararlanabilirler.

Hepsi KOSGEB tarafınca destek nace formunda acıkça bu şekilde belirtilmiştir. Peki bu desteklerden iyi mi yararlanabilirsiniz.

  1. Yeni olarak kurulacak olan yukarıdaki belirtilen ticarethaneler
  2. Yukarıdaki kriterlerde tecim eden balıkçılar

Bu alanda KOSGEB’den destek almak isteyen balıkçılarımızın iyi mi teşviklere müracaat yapacağını detaylı bir halde https://www.finansdestegi.com/girisimcilik-destek-programi/ daha önceleri anlatmıştı.

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>