Ziraat Bankası Trafik Sigortası 2020

Ziraat Sigorta Vasıta Prim Tutarı Ne Kadar?

Vatandaşlarının vasıta sigortalarını fahiş fiyatlarla yapılması ve esasen cep yakan sigorta prim ödemelerinin indirimli yapılıyor haberi paylaşımı birçok kişinin bu mevzuda vatandaşları fiyat araştırmasına itmiştir. Ziraat bankası trafik sigortası tutarları da bu anlamda makul olduğundan vasıta sigortası yaptırmayı düşünenler Ziraat’ e giderek araçlarını uygun fiyatlarla sigortalatabilirler.

Ziraat bankası bünyesinden bulunan Ziraat sigorta hususi bir şirket olduğundan Ziraat bankasına gidenlere Ziraat sigorta esasen uygun bir fiyat vermektedir. Aracın noter huzurunda alınmasının derhal arkasından gidilmesi ihtiyaç duyulan ilk sigorta şirketidir. Uygun fiyatlardan aracın durumuna nazaran vasıta sigortası prim ödemesi talep edecek Ziraat sigorta son zamanlarda sıkça karşılaştığımız haberlerde olduğu benzer biçimde %10 luk yada  % 20 lik bir indirim yapmamaktadır.

araç-sigorta

Ziraate giderek araçlarınızı uygun fiyata sigortalatabilirsiniz.

659 liralık vasıta sigortasını PTT yada Ziraatten yaptıranların 301 lira prim borcu çıktığını haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu sayı motosiklet için meydana getirilen bir sigorta belgesidir. Ziraat sigorta prim ödemelerini aracın risk durumuna, ruhsat sahibine ve aracın plakasına nazaran bir sayı belirlediğinden en uygun sigorta prim tutarı araca nazaran değişmektedir. Sanılanın aksine 659 liradan 301 liraya düşmesi söz mevzusu bile olması imkansız. Otomobillerin öteki sigorta şirketleri dahil tutarları 500 lira ve üstünde rakamlardadır. Bundan dolayı gerçeği çarpıtarak gösteren bu haberin doğruluğunu banka yetkilileriyle görüşerek de öğrenebilirsiniz. Bilhassa yine belirtmek gerekirse; Ziraat sigorta ve PTT den meydana getirilen vasıta sigortalarında herhangi bir indirim söz mevzusu değildir. Devlet vasıta trafik sigortası teklif alma SBM sorgulama sistemi ile acentelerin vermiş olduğu teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Sigorta Teklifini Bu Linkten alabilirsiniz.

Ziraat Sigortası Kapsamı

Ziraat kaza sigortaları kapsamında Akrabalarım ziraat güvencesinde, mecburi trafik sigortası ve hususi vasıta kasko sigortalarını yapmaktadır.

Türkiye sınırları içinde ihtimaller içinde bir kaza sonrasında öteki araçların yada 3. şahıslara verilen maddi zararla bu sigorta ile karşılanmaktadır. Poliçede tanımlanan ve prim borcu çıkan sigortalının ihtimaller içinde bir kaza anında karşı taraftan birinin ölümüne yada yaralanmasına sebebiyet vermesi halinde karşı tarafa ödenecek ziyanı yada tüm hukuki sorumluğu mecburi sigortanın güvence kapsamına girer. Yetkisiz kişilerce aracın römork yada çekici tarafınca çekilmesinden kaynaklı bir maddi zararları da çekicinin sigorta kapsamında değerlendirilir.  Ihtimaller içinde bir  kaza sonrasında maddi zararların önlenmesi yada azaltılması amacıyla yapılır. Bu amaç kapsamında sigorta yaptıranların harcamaları sigortacı tarafınca karşılanır. Sigorta yaptıranların haksız taleplerini de güvence altına alır. Ek olarak eğitim destek teminatı, ferdi kaza koltuk sigorta teminatı,  vasıta yardım teminatları da ek teminatlar olarak kapsama alınır. PTT araç sigortası yapıyor mu? sorusunu sizler için cevapladık. Aracınızın sigortasını postaneden yaptırabilirsiniz.

Devlet sigortası ve hususi vasıta sigortaları için adresiniz Ziraat…

Poliçenin teslimi karşılığında sözleşme yapılır yapılmaz derhal ve peşin ödenen Mecburi trafik sigorta prim tutarı güvence hesabına katılma oranı ile sigorta sözleşmesine, bedeline yada primine ilişkin olarak mevcut ve ileride konulacak vergi, fotoğraf ve harçlardan oluşur. Ziraat Sigorta yaptıranlar nereden yaptırırsa yaptırsın bu ödemeleri peşin olarak yapmaktadır. Bazı durumlarda taksit seçeneği de mevcuttur. 4/1 peşin ödeme şartıyla taksitli ödeme imkanı da vardır. Bu durumda bir tek fesih işleminden yoksun kalınır. Karayolları motorlu araçlar mecburi trafik sigortası kapsamında yer edinen bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Hususi Vasıta Kasko Sigortası Detayları

Ziraat kasko sigortası hususi kullanılan motorlu kara aracı olan otomobil, kamyonet ve minibüs benzer biçimde araçlar için düzenlenen poliçedir. Ziraat hususi vasıta genişletilmiş kasko sigortalarını kara yoluna izinli çıkma mevzusunda mecburi meydana getirilen motoru araçlardan, aracın durumuna nazaran fiyat belirler. Kendi aracınıza motorlu yada motorsuz kara araçları, römork, karavan traktör ve zirai ziraat makinelerinden meydana gelecek olan hasarın maddi zararlarını güvence altına almaktadır.

Öteki Ziraat kasko sigorta teminatları ise;

Ziraat sigorta teminatları, kara araçları ile herhangi bir çarpışma, yanma, devrilme, kundaklama, çalınma, yitik, halk hareketlerinden gelen maddi yitik, zelzele  yada naturel afetlerden doğan zarar, sel su baskınları benzer biçimde durumları güvence kabul eder. Kullanım ve gelir kaybından doğan zararlar ve çekilme zararları, vasıta anahtarının  çalınması, çalınan araçların kilit mekanizmasının değiştirilmesi benzer biçimde olağan dışı meydana gelecek maddi kayıpların güvence altına alır.

Vasıta , konut ve öteki sigortalara ilişkin en doğru data Ziraat Bankası web sitesinde yer almıştır. PTT Trafik ve Kasko sigortası hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Güvence, Türkiye İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi ve Denizbank benzer biçimde bankalar da trafik sigortası mevzusunda müşterilerine destek olmaktadır.


About admin

Check Also

Devlet Kaç Yılda Bir Diş Protezi Takıyor?

Devlet’in Taktığı Diş Protezi Yenileme Süresi Ne Kadar? Ana dişlerimizi bir çok süre geçirmiş olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>